lekka.pl

Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 08/28/2009 16:47 #112229

tak to moje pierwsze opakowanie...w takim razie co ze mną jest?
  • pauli_nka
  • ( Admin )
  • Administrator

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 08/28/2009 16:57 #112230

Nic nie jest, tak się zdarza i może się zdarzać przez trzy opakowania. W przerwie krwawienia może nie być, jeśli dużo krwi stracisz w miesiącu. Na zabezpieczenie to nie ma wpływu.
  • Reese
  • ( Admin )
  • Administrator
  • Bloody Root
:* :* :* :* :* :* :* :* :* :*

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 09/06/2009 16:14 #112298

Dziewczyny, pomocy!

2 tygodnie temu zaczęłam brać tabletki Yasminelle w pierwszy dzień okresu. Przez dwa dni umierałam tak, jak mi się zdarzało już wcześniej podczas miesiączki - bardzo silne uczucie "napęcznienia", bóle brzucha, piersi, głowy, czasem tak silne skurcze w podbrzuszu, że nie można ustać... A 3 dnia nic, zero bólu, krwi, dobre samopoczucie... Ucieszyłam się, bo jedną z przyczyn, dla których zdecydowałam się na tabletki, jest anemia. P. dr powiedziała, że krwawienia powinny się znacznie zmnijszyć, a choć nie miałam jakiś szczególnie obfitych, to jednak przy mojej anemii miały na mnie bardzo zły wpływ, do tego pełen zestaw PMS...

Tylko że kolejnego dnia krwawienie zaczęło się na nowo, przypomina zwyczajny okres i to jak pierwszego dnia - jak na mnie bardzo obfity i nieraz towarzyszą mu również bóle podbrzusza... Dzwoniłam do ginekologa i usłyszałam, że to się zdarza i jeśli nie ustąpi, to mam przyjść za tydzień...

Ale ja nie wiem już co robić! Zarabiam na tańcu z ogniem, ale teraz już nie mam siły nawet chodzić szybszym tempem, nie mówiąc już o tańcu, jestem przemęczona, nie mogę się skupić, zdarzają mi się omdlenia... Przez to CIĄGŁE krwawienie objawy anemii bardzo mi się nasilają i szczerze mówiąc jestem przerażona. Teraz się zastanawiam, czy po skończonym bilistrze odważę się na drugi. Da się coś zrobić, żeby powstrzymać to krwawienie? Plamienie może się pojawiać przez 3 pieirwsze opakowania... Ale to TAK ma wyglądać "plamienie" przez 3 miesiące?! Nie chcę skończyć w szpitalu, już nie wspominając,że od 2 tygodni tylko raz (tego 3 dnia) mogłam się kochać z moim mężczyzną, więc jeśli takie są dobrodziejstwa tych pigułek, to ja dziękuję...

Przynajmniej rozumiem skąd ta wysoka skuteczność antykoncepcyjna. Taką samą daje szklanka wody. Zamiast seku. :/
Tylko że ma mniej skutków ubocznych...

Wiem wiem, "idź do ginekologa". No byłam i przed czymś takim nie zostałam uprzedzona, prawda? Dzwoniłam i też nie dostałam pomocnej rady. Co więcej lekarze są różni, nie mogę mieć pewności, że dobrze mi doradzi, a może tu na forum jest jakiś lekarz albo dziewczyna z podobnymi doświadczeniami, która znalazła rozwiązanie. Nie stać mnie na bieganie po prywatnych... Oczywiście nie twierdzę, że wszystko, co przeczytam, od razu zastosuje... Ale może będę mogła coś zasugerować lekarzowi, albo są jakieś bezpieczne a pomocne metody... A do ginekologa tak czy siak się wybiorę za ten tydzień.

Więc proszę, odpowiedzcie mi na kilka pytań:
1. Czy da się jakoś powstrzymać to krwawienie nie zmniejszając przy tym skuteczności Yasminelle?
2. Długo może się ciągnąć takie krwawienie i czy będzie się pojawiać przy każdym bilistrze, czy po pierwszym powinno ustąpić i potem już tylko plamienia? (bo jak rozumiem, plamienie z odstawienie przypomina okres tylko jest mniej obfite, a te pomiędzy to jak wskazuje nazwa - plamienie, jakieś drobne co jakiś czas, a nie ciągłe, silne krwawienie)
3. Czy gdyby krwawienie ustąpiło przed koniem brania tych 21 tabletek, to gdybym zaczęła drugi bilister bez 7-dniowej przerwy, to by mogło opóźnić plamienie (dla mnie każdy ubytek krwi to cios dla organizmu i tak nie wiem, jak długo będę wracać do siebie po tym wszystkim... jestem na diecie bogatej w witaminy z grupy B i C, żelazo, biorę dodtkowo leki... ale naprawdę nie sposób leczyć anemii, jak się non stop traci krew! :/), czy mogłoby to jeszcze pogorszyć sytuację?
4. Czy odstawienie Yasminelle po 1 opakowaniu (to ciągłe mieszanie w gospodarce hormonalnej, zanim organizm się przyzwyczai) jest bezpieczne?
5. Czy są tabletki, które polecacie zamiast Yasminelle? (np. minimalizujące skutki uboczne, z wyszczególnieniem tych okropnych "plamień"?

Błagam o poważne potraktowanie i wyrozumiałość. Będę dozgonnie wdzięczna za odpowiedzi.
Dodam, że przestudiowałam ulotkę i pogooglowałam, ale nie zdobyłam satysfakcjonujących, konkretnych odpowiedzi na moje pytania.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję!
  • zuzabart
  • ( Admin )
  • Administrator

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 09/07/2009 18:01 #112310

Nic nie odstawiaj i nie zmieniaj na razie pigułek. Wiesz, odkrywczego nic nie powiem, ale na pewno bym przyjęła drugie opakowanie. Podczas pierwszego potrafią się dziać różne cuda, mogą być plamienia, może być krwawienie. Ono jest najgorsze, bo organizm dopiero zaczyna się przyzwyczajać. Przy drugim opakowaniu często już wszystko się uspokaja. Sposobem jest też zmiana pigułek, ale na pewno nie teraz, najwcześniej po kolejnym opakowaniu, jeśli skutki uboczne nie zmaleją. Pigułki dobiera się indywidualnie, nie da się powiedzieć: po tych nie będzie krwawień/plamień.

Odradzam kombinowanie z przerwą. Łączenie opakowań sprzyja plamieniom i dopiero możesz sobie bigosu narobić. Jeśli teraz dużo krwawisz, przerwa będzie spokojniejsza, a może krwawienie nie pojawić się tam wcale.
  • Reese
  • ( Admin )
  • Administrator
  • Bloody Root

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 09/07/2009 22:45 #112311

Dzięki za odpowiedź. Wbrew temu, co jeset napisane powyżej, ginekolog radzi mi właśnie odstawienie pigułek i zrobienie dodatkowych badań hormonalnych. O wszystkim teraz chyba zadecyduje morfologia i to, czy krwawienie nie ustanie. Dzisiaj rano był koszmar, mimo tamponu OB. super prawie utonęłam we własnej krwi. Może się okazać, że tabletki nie są dla mnie, ale też szkoda mi teraz odstawiać, jak tyle się z tym męczę, jeśli jest szansa, że organizm się przyzwyczai i wróci do normy... Pytałam o ewentualną zamianę i już się dowiedziałam, że to nie ma sensu - moje i tak są niskodawkowe, a wiele innych ma skład ten sam. Gdybym nie miała anemii, nie byłoby powodu, by tak szybko przerywać, ale jeśli się okaże, że to "plamienie" bardzo mi zaszkodziło, to ryzykowanie kolejnego miesiąca z taką utratą krwi...

Chociaż jeśli naprawdę najczęściej przy drugim opakowaniu już nie ma tak silnych efektów ubocznych, jeżei morfologia wypadnie przyzwoicie, to chyba spróbuję brać dalej...
  • zuzabart
  • ( Admin )
  • Administrator

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 09/08/2009 10:05 #112312

Właśnie o to chodzi, że jeśli masz się wykrwawiać i pogorszyć stan zdrowia, to lepiej je odstawić, ale jeśli w miarę jakoś dajesz radę i wyniki pozwalają, to warto się przemęczyć. Odstawić łatwo, ale liczyć się trzeba z tym, że wtedy też możesz krwawić... Zrób wyniki i wtedy się naradźcie.
  • Reese
  • ( Admin )
  • Administrator
  • Bloody Root

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 09/08/2009 15:24 #112314

Właśnie... Tu też jest ryzyko, że okres, po odstawieniu będzie gorszy od plamienia... Najgorsze, że nie da się przewidzieć reakcji organizmu. Cóż, jutro wyniki morfologii, trzymajcie kciuki!
  • zuzabart
  • ( Admin )
  • Administrator

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 09/12/2009 08:37 #112330

Ja przy yasminelle mialam dokladnie to samo. tylko plamienia mialam chyba przez 4 miesiace. w koncu zdecydowalam sie zmieniec tabletki, ale bylo to samo. teraz stosuje krazki nuvaring i jestem bardzo zadowolona tabletki sa nie dla mnie.
  • monikaaa_g
  • ( Admin )
  • Administrator

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 09/12/2009 10:39 #112333

O, a możesz mi powiedzieć coś więcej o tej metodzie anttykoncepcji? Przede wszystkim, czy aplikacja jest trudna, czy istnieje możliwość, że np. podczas stosunku się wysunie, czy jest wtedy wyczuwalny (to samo jeśli chodzi o petting), czy wpływa jakoś na przyjemność obojga partnerów... Może i dla mnie byłoby to dobre rozwiązanie? Spróbuję jeszcze jeden miesiąc z yasminelle, musi być już dobrze, ale jeśli by się problem powtórzył, to koniec z tabletkami.
  • zuzabart
  • ( Admin )
  • Administrator

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 09/12/2009 11:17 #112335

monikaaa_g, nigdy nie uwierzę, że sam fakt używania krążka rozwiązał problem z krwawieniem. Raczej zawarta w nim dawka hormonu podpasowała ci. A to można uzyskać zmieniając tabletki na inne.
  • Reese
  • ( Admin )
  • Administrator
  • Bloody Root

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 09/12/2009 11:44 #112336

Zmienienie tabletek na takie z większą dawką hormonów miałoby pomóc? Ponieważ z tego co wiem, to Yasminelle ma najmniejszą... Za to dzięki temu, że tu hormony są uwalniane bezpośrednio do pochwy, ich ilość chyba może być zmniejszona, no i wprowadzane są stopniowo, nie raz na 24h w ciągu paru godzin, to też może mieć znaczenie...Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

monikaaa_g, mogę Cię zapytać jak u Ciebie wygladało to krwawienie przy pigułkach? Też jak normalny okres? Jak długo trwało? Przez cały czas brania czy z jakimiś przerwami? (nie mówię o tej 7-dniowej) I co się działo podczas odstawienie? Krwawienie podczas tego tygodnia było większe, mniejsze? Co z innymi dolegliwościami comiesięcznymi?
  • zuzabart
  • ( Admin )
  • Administrator

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 09/12/2009 21:07 #112337

A kto mówi o zwiększeniu dawki hormonów?
  • Reese
  • ( Admin )
  • Administrator
  • Bloody Root

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 09/13/2009 10:17 #112342

Bo nie słyszałam o tabletkach z mniejszą dawką hormonów, więc zmiana musiałaby być chyba na większą? Czy są jakieś tabletki w ogóle z innymi hormonami? Chyba że to dirospirenon jest sprawcą problemów z krawieniem. Ktoś się na tym zna?
  • zuzabart
  • ( Admin )
  • Administrator

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 09/13/2009 11:07 #112343

Właśnie o to chodzi. Zerknij do tematu Skład pigułek, zobaczysz ile tego jest.
  • Reese
  • ( Admin )
  • Administrator
  • Bloody Root

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 09/14/2009 10:31 #112345

Mogłabym dostać linka?
To jakie są inne nowoczesne pigułki z małą dawką hormonów, które zawierają inny skład? Jak pytałam ginekologa o zmianę, usłyszałam, że to nie ma sensu i że większość tabletek działa tak samo...
  • zuzabart
  • ( Admin )
  • Administrator

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 09/14/2009 14:06 #112346

Tabletki dzialaja tak samo - antykoncepcyjnie Jednak maja rozne sklady i hormony w roznych postaciach. Od tego zalezy indywidualna reakcja pacjentki na tabletki. Gdyby zmiana nie miala sensu, wtedy sensu nie mialoby tez to, ze jest wiele rodzajow tabletek na rynku. Gdyby bylo bez roznicy, ktore zazywasz, bo bylyby identyczne, to jedynym kryterium bylaby cena, a te jak wiemy jednak bardzo sie roznia.
A o skladzie przecyztasz tu: lekka.pl/forum/zapytaj-specjaliste/antykoncepcja/sklad-pigulek.html#111883
  • Karusia
  • ( Admin )
  • Administrator
::Ładnej kobiecie do twarzy z pięknym grzeszkiem::

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 09/22/2009 17:23 #112387

zuzabart napisał:
Zmienienie tabletek na takie z większą dawką hormonów miałoby pomóc? Ponieważ z tego co wiem, to Yasminelle ma najmniejszą... Za to dzięki temu, że tu hormony są uwalniane bezpośrednio do pochwy, ich ilość chyba może być zmniejszona, no i wprowadzane są stopniowo, nie raz na 24h w ciągu paru godzin, to też może mieć znaczenie...Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

Z tego co sie orientuje to chodzi o ilosc estrogenow w tabletkach. To prawda, ze yasminelle ma ich niewiele, dlatego nie jestem pewna czy Nuvaring Ci pomoze bo ma sklad bardzo podobny. Ale probuj, co organizm, to nowe doswiadczenia.
  • Seul
  • ( Admin )
  • Administrator

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 10/07/2009 09:13 #112475

Witajcie, ja jak zwykle z problemami

Najpierw był Harmonet, Regulon teraz Cilest (kończe 3 op.) Jak już pisałam w innych wątkach harmonet i regulon musiałam zmienic przez plamienia przy końcu blistra.

Od poniedziałku mam okropne plamienia, dodam że obfite. Ostatna tabletke z tego blistra biorę w piątek. Wizytę u ginekologa mam dopiero na połowę listopada, skontaktowac telefonicznie się z nią nie mogę, jak zwykle jest nieosiągalna.

Martwię się, że czeka mnie kolejna zmiana tabletek. Chyba, że to z moim organizmem dzieje się coś niedobrego ;/
  • Vel
  • ( Admin )
  • Administrator

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 10/07/2009 14:12 #112478

Bywa, że ciężko dobrać pigułki i wtedy jeszcze możesz próbować z tabletkami trójfazowymi.
  • Reese
  • ( Admin )
  • Administrator
  • Bloody Root

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 12/04/2009 10:58 #112882

Hej, przekopałam sie przez ten wątek, ale do konca nie zrozumialam pewnych spraw
niejednokrotnie napisalyscie ze plamienia w trakcie brania tabletek, pod konic opakowania (nie te z pierwszych miesiacy, tylko takie które pojawiaja sie po 10misiacach) moga byc spowodowane tym ze tabletki sa za slabe, zle dobrane

piszecie takze zeby poczekac do nastepnego opakowania, jezeli wydarzy sie to samo, pójśc do lekarza i porozmawiac na temat zmiany tabletek.

A moje pytanie: co z zabezpieczeniem? jezeli jest podejzenie ze te tabletki sa za slabe tzn ze zabezpieczenie tez jest slabsze?

Będę wdzieczna za odpowiedz i rozwianie moich wątpliwości, bo nie wiem czy czekajac do nastepnego opakowania powinnam sie wstrzymac od seksu,czy tez moze moge czuc sie w pelni zabezpieczona

Dzieki!
  • gosiagosia
  • ( Admin )
  • Administrator

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 12/04/2009 14:53 #112886

W sformułowaniach, o których piszesz, chodzi o to, że tabletki są za słabe, by trzymać cykl, ale zabezpieczają.
  • Reese
  • ( Admin )
  • Administrator
  • Bloody Root

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 02/03/2010 20:31 #113360

mam do was pytanie.. otóż biorę pierwsze opakowanie Yasminelle (została mi jedna tabletka)jednak mam brązowe plamienia... czy to może oznaczać ciąże?
  • m@rt@
  • ( Admin )
  • Administrator
"Życie z drugim człowiekiem polega na tym, że zaczyna się lubić jego dziwactwa."

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 02/03/2010 21:17 #113363

To się ciesz, że dopiero masz plamienia. Sporo dziewczyn ma je przez kilka pierwszych opakowań... Organizm przystosowuje się do nowej sytuacji hormonalnej, nie martw się.
  • Reese
  • ( Admin )
  • Administrator
  • Bloody Root

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 02/09/2010 18:20 #113414

witam:) troche dawno mnie tutaj nie byłCo
mam pytanko troszke niezgodne z tematem...
otóż jakia może być przyczyna krwawienia po stosunku? dokładnie 2 dni po... do tej pory nie miałam takiej sytuacji teraz troszke mnie to zaniepokoiło
dodam że stosunek był tydzień po okresie.
prosze o pomoc
  • wida
  • ( Admin )
  • Administrator

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 02/09/2010 19:11 #113415

• Reese
  • ( Admin )
  • Administrator
  • Bloody Root

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 02/09/2010 19:43 #113417

dzięki
  • wida
  • ( Admin )
  • Administrator

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 03/04/2010 14:01 #113515

Ja również mam problem z plamieniami, moze ktos z was bedzie umial mi odpowiedziec na pytanie...
Tabletki anty przyjmuję ładnych kilka lat. Najpierw było to Diane - 2 lata, potem była przerwa ok. pol roku a potem kolejne tabl. HARMONET, JEANINE I YASMIN. Teraz wrócilam do Jeanine, bo na Yasmin pojawiały się plamienia przez ok 3 miesiace. Koncze drugie opak. Jeanine, jest ok, byly slabe plamienia ale juz ich nie ma. Pojwiaja sie natomiast dosc silne plamienia (nie brazowe uplawy a krew) po stosuknku albo w trakcie. Przed bylo ok, po jest ok. Robilam usg, cytologia tez ok. Mialam nadzerke ale od 2 lat jest ok. Skad moga byc te plamienia? odrzucam mechaniczen przyczyny bo nie byl to ostry seks. Zdarzylo mi sie to juz kilka razy i towarzyszy temu bol jak przy okresie. POMOCY:(
  • annanowak
  • ( Admin )
  • Administrator

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 03/04/2010 19:19 #113517

hmm odpowiem sobie sama a konkretnie slowami lekarzy od ktorych otrzymalam dzis odpowiedz
1) mam zmienić tabletki na mocniejsze - chyba bedzie to cilest (maja miec wiecej estradiolu)
2)przeanalizowałem dokładnie Pani opis i musze powiedzieć, że nie jest to pierwszy taki przypadek, który od kilku lat się zdarza. Wszystkie dotychczasowe Pacjentki z takimi dolegliwościami po prostu muszą częsciej niż rutynowo wykonywać podstawowe badania aby czegoś nie przeoczyć i wszystkie te Pacjentki sa zdrowe. Przyczyna takich plamień nie jest do końca zdiagnoozowana. Pewnie wynika to z niestabilności błony śluzowej endometrium i trzeba zwykle tylko obserwować.
Tak czy inaczej wizyta u lekarza jest rekomendowana. Łatwiej wtedy stwierdzić czy wszystko jest OK.

tyle sie dowiedzialam, prosze o ewentualne komentarze jezeli ktos ma podobne doswiadczenia
  • annanowak
  • ( Admin )
  • Administrator

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 03/20/2010 16:28 #113619

Witam:) u mnie rowniez wystapilo plamienie, a raczej krwawienie podczas brania tabletek anty, jest to moje 7 opakowanie, biore cilest. Wczesniej nie mialam zadnych nawet najdrobniejszych skutkow ubocznych, ale obecnie od srody(14 tabletka)mam krwawienie przypominajace normalny okres, wiem, ze moga byc rozne powody i zastanawiam sie czy zla dieta rowniez moze byc tego przyczyna?(ostatnio nie jadam zbyt regularnie, bardzo czesto zdarza mi sie zjesc tylko jakas kanapke w ciagu calego dnia i nic poza tym-trwalo to okolo 2 tygodni)

Odp: Plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej 10/15/2010 14:07 #114488

Dziewczyny, pomocy... Ostatnio pisałam, bo w trzecim tygodniu poprzedniego opakowania dostałam mocnej biegunki i obawiałam się, ze 19 tabletka mogła się nie wchłonąć (choć pomiędzy wzięciem tabletki a a biegunką było więcej niż 4 godziny). W każdym razie zastosowałam się do waszej rady i skończyłam opakowanie, traktując dzień przyjęcia tej 19 tabletki jako pierwszy dzień przerwy, na wszelki wypadek, jakby się nie wchłonęła. Zrobiłam 7 dni przerwy i zaczęłam nowe opakowanie. No i przez pierwsze 4 tabletki miałam plamienie, które potem przeszło. Tylko że wczoraj brałam 12 tabletkę i zauważyłam, że znowu jest... Bardzo słabe co prawda, ale jest. Co to może znaczyć? Najgorzej że właśnie przedwczoraj, przy jedenastej tabletce kochałam się pierwszy raz w tym cyklu bez dodatkowego zabezpieczenia... Stwierdziłam, że po tych 11 tabletkach już muszą na pewno być skuteczne, nawet jeśli wcześniej nie były. A tu ciach, następnego dnia jak na złość plamienie... Kurcze, martwię się strasznie ze mogą nie działać albo coś... Nie wiem, może te 18 tabletek z zeszłego opakowania to jednak było za mało? A może dlatego, że ta 19 tabletka jednak się wchłonęła i w związku z tym przerwa trwała 6 dni? co to plamienie może oznaczać? pomóżcie, bo nie wiem czy lecieć po postinor:(
  • nosferatu
  • ( Admin )
  • Tubylec
Moderatorzy: admin, admin, admin, admin, admin
Wygenerowano w 1.95 sekundy
You are here: Home | Forum