lekka.pl

Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

BRAK OKRESU - ale nie jest to ciąża
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: BRAK OKRESU - ale nie jest to ciąża

01/24/2007 16:20 #43066

A badałaś się przypadkiem na cukrzycę?
  • Fredka
  • ( Gość )

01/25/2007 00:32 #43067

cukrzycy nie mam
  • renata11
  • ( Admin )
  • Świeżaczek

01/25/2007 00:59 #43068

renata11 napisał:
okres wraca i zanika mimo srodkow farmakologicznych ktore przyjmuje. Niestety pomimo ograniczenia jedzenia (zadne diety) i cwiczeniom ciagle tyje.Czy to moze miec zwiazek z brakiem okresu?Prosze pomozcie, czy ktos ma podobny problem?

Nie potrafie Ci powiedziec co Ci dolega, musi Cie dokladnie zbadac lekarz. Jedno co rzuca sie w oczy to to, ze problemy z tyciem moga miec jak najbardziej zwiazek z zaburzeniami hormonalnymi i brakiem okresu. Sa na przyklad choroby jak PCO-policystyczne jajniki gdzie pewne zaburzenia hormonalne wplywaja na tycie i nietypowe owlosienie. Oczywiscie nie chce Ci absolutnie sugerowac PCO, daje tylko przyklad ze hormony i tycie sa ze soba w scislej korelacji. Koniecznie zrob badania hormonalne, najlepiej monitorowac ich poziom przez caly cykl zeby wytropic moment zaburzenia. Ale o to musisz juz poprosic lekarza.
pozdrawiam
  • baby80
  • ( Admin )
  • Przyspawany

01/27/2007 02:05 #43069

Witam.
Czy operacja wyrostka moze miec wplyw na opoznienie okresu?
W skrocie sprawa wyglada tak:

26 listopad stosunek, w prezerwatywie.

1 grudnia - miesiaczka

15 grudnia operacja wyrostka, antybiotyki, ketonal, stres itp

brak spodziewanej miesiaczki ok 26 grudnia.

ok 10 stycznia, 2 testy ciazowe, wyniki negatywne, wizyta u ginekologa i badanie usg - 'raczej nie jest pani w ciazy'

jest 26 sycznia a okresu nadal nie ma? (juz ok 30 dni)

czy moge byc w ciazy?
  • kedar
  • ( Admin )
  • Świeżaczek

01/27/2007 09:36 #43070

Stosunek w prezerwatywie i ciąża? No coś ty. Do tego jeszcze USG? Eee, wiatropylne, to my mnie jesteśmy.
Moim zdaniem powinnaś koniecznie iść do lekarza, żeby dał ci coś na wywołanie okresu, który może się spóźniać z wielu powodów np.od stresu.

I zapoznaj się z regulaminem forum-nie piszemy tego samego gdzie popadnie
  • j
  • ( Gość )

02/11/2007 12:04 #43071

Czy mozliwe ze lek ktory sie przyjmowalo prze 2 cykle wywoływal okres, ale przy kolejnym go nie wywola? biore duphaston. testy 2 zrobilam przed spodziewaną @ i drugi po spodizewanej i negatywne a okresu nie ma?
  • anonim
  • ( Admin )
  • Świeżaczek

02/13/2007 23:21 #43072

Ja na wywołanie okresu biorę luteine, i ostatnio miałam podobny problem. Lekarka uznała, że musiałam trafić na wywietrzały egzemplarz. Dała nową receptę, brałam po raz 2 i okres dostałam. Wcześniej zbadała mnie, żeby wykluczyć ciążę i inne "nieprawidłowości".
  • lukia00
  • ( Gość )

02/25/2007 12:02 #43073

Witajcie.To mój pierwszy post.Ostatni okres miałam 8 stycznia.Do dzisiaj nie wystąpił.Nie współżyję jeszcze z chłopakiem,ale uprawiamy petting.Zastanawiam się czy brak okresu nie jest wynikiem przemęczenia,bo śpię 6 do 7 godzin na dobę,stresuje się szkołą i ogólnie jestem przemęczona.W dodatku teraz jestem trochę przeziębiona.Myślicie,że to dlatego mam takie duże opóźnienie?Dodam,że miesiączkuję od 2,5 roku
  • Amara
  • ( Admin )
  • Świeżaczek
  • Agnieszka - osoba o tym imieniu jest wrażliwa, spokojna, z dużym poczuciem obowiązku. Obdarzona jest wielkimi ideałami. Charakter stały, nieumiejący narzuciŚ drugim swej woli. Cechuje ja odwaga, niezależnośŚ myślowa i w działaniu. Jest zawsze
Najlepsze są prezenty pożyteczne.Ja kupuję jemu chusteczki,on mi futro

02/25/2007 18:37 #43074

Radzę iść do lekarza bo przyjmuje się za normalne 2 tyg opóźnienie,później należy udać się do ginekologa.być może powodem braku okresu jest przemęczenie czy też opóźnienie no ale nikt nie jest w stanie tego stwierdzić. więc najlepiej udać sie do lekarza bo może masz np jakiś stan zapalny? nie wiadomo. a jest możliwośc żebyś była w ciąży?bo piszesz że uprawiacie petting.
  • małalady
  • ( Admin )
  • Tubylec

02/25/2007 21:41 #43075

Przeniesienie palcem plemników z płynu ejakulacyjnego.Czyli prawdopodobieąstwo prawie żadne.
  • Amara
  • ( Admin )
  • Świeżaczek
  • Agnieszka - osoba o tym imieniu jest wrażliwa, spokojna, z dużym poczuciem obowiązku. Obdarzona jest wielkimi ideałami. Charakter stały, nieumiejący narzuciŚ drugim swej woli. Cechuje ja odwaga, niezależnośŚ myślowa i w działaniu. Jest zawsze

02/25/2007 23:34 #43076

No wiesz zawsze jakieś tam jest.Radzę odwiedzić lekarza. Wtedy się wszystko wyjaśni
  • małalady
  • ( Admin )
  • Tubylec

02/26/2007 00:42 #43077

Amara co do prawdopodobieąstwa ciąży to się zgodzę, że jest znikome,ale również uważam,że warto byłoby odwiedzić lekarza. Brak okresu może wynikać z przemęczenia,(ale swoją drogą 6-7h snu na dobę to nie jest tak mało ,ze stresu również, ale nawet jeśli tak jest, to nie znaczy,że to stan prawidłowy. Przeziębienie przesunęłoby okres najwyżej o kilka dni. Jeśli nie dostaniesz miesiączki w najbliższym czasie wato byłoby sprawdzić czy to nie są np. jakieś problemy z hormonami,które niestety zdarzają się często nawet bardzo młodym dziewczynom.
Pisałaś,że miesiączkujesz 2,5 roku, a teoretycznie okres normuje się do 3lat, jednak jeżeli do tej pory występował regularnie, to szukałabym przyczyny gdzie indziej.
  • an18
  • ( Admin )
  • Przyspawany

02/26/2007 16:33 #43078

Do tej pory nie występował regularnie,ale też nie z wielkim opóźnieniem,choć przyznam,że czasem zdaża mi się,by w jakimś miesiącu w ogóle go nie było,ale to bardzo rzadko.
  • Amara
  • ( Admin )
  • Świeżaczek

02/28/2007 22:40 #43079

Witam, mam 23 lata miesiączkuję w miarę regularnie, choć na moją miesiączke ma duży wpływ stres. od ponad pół roku nie biorę już tabletek antykoncepcyjnych. Teraz spóżnia mi się okres 2 tygodnie i nie wiem co ma na to wpływ. Jestem studentką i dopiero co skoączyłam sesję zaliczeniową. Oprócz tego byłam mocno przeziębiona i brałam dużo lekarstw. Czy to wszystko może mieć wpływ na moją miesiączkę? Ciążę wykluczam, bo nigdy nie robię tego bez zabezpieczenia.Co mam robić?
  • izunia84
  • ( Admin )
  • Świeżaczek

02/28/2007 22:43 #43080

Każde zabezpieczenie może okazać się zawodne! Ciążę wyklucz testem a nie 'pewnością'.

Misiączka może się spóźnić z powodów wymienionych w pierwszym poście, a także z powodu choroby, czy zwykłego przeziębienia.
  • Fredka
  • ( Gość )

03/01/2007 00:06 #43081

Mam 17 lat i miesiączkuję od 4 lat. Od samego początku w terminie mialam moze 2 miesziączki, pozostale spoznialy mi sie najpierw po tydzien, a pozniej po dwa tygodnie lub dwa i pol... nie wiem co robic... wszyscy mowia ze mam isc do lekarza.... POMOCY!!! aha i jestem dziewica...PROSZE NIECH ODPOWIE KTOS KOMPETENTNY, BO JA SIE BOJE... pozdrawiam;*
  • iza90
  • ( Admin )
  • Świeżaczek

03/01/2007 00:17 #43082

Nieregularne cykle należy skonsultować z lekarzem. Nie ma nic do rzeczy, że jesteś dziewicą. Badać Cię można. Poinformuj jedynie o tym fakcie lekarza.
  • Reese
  • ( Admin )
  • Administrator
  • Bloody Root
:* :* :* :* :* :* :* :* :* :*

03/02/2007 00:38 #43083

Ale czy wizyta u lekarza jest konieczna??????? Bo moze ta stabilizacja to tylko kwestia czasu???? Przepraszam za te pytania ale nie mam do kogo sie zwrócić... Pozdrawiam!!!;*
  • iza90
  • ( Admin )
  • Świeżaczek

03/02/2007 08:13 #43084

Szukasz odpowiedzi kogoś kompetentnego?
To idź do lekarza, bo my nie postawimy ci PRAWIDłOWEJ diagnozy. A już na pewno nie przez internet
  • j
  • ( Gość )

03/02/2007 12:03 #43085

Witam! Mam pytanie. Od ponad tygodnia bardzo bolą mnie plecy, wieczorami chodze skrzywiona jak staruszka. Bardzo boli mnie w miejscu, troszkę wyżej nad pupą. Ból jest niedo zniesienia i niemogę prawie wcale siedzieć. Byłam u lekarza pediatry a ten powiedział mi, że mogę mieć zapalenie jajników, tym Bardziej że niemiałam już dawno okresu. Ostatni raz 6stycznia:(. Robiłam test i 1nic mi niewykazał a drugi, że to nieciąża. Czy testy są 100%??Sama już niewiem. Proszę o szybką odpowiedź.
  • aneczka858
  • ( Admin )
  • Świeżaczek

03/02/2007 12:07 #43086

Aneczka a kochałaś się bez zabezpieczenia?
Idź do ginekologa, bo nie leczone albo przedłuzające się zapalenie jajników często prowadzi do niepłodności. A po za tym po co tak cierpieć? Dostaniesz antybiotyki i przejdzie.
  • lukia00
  • ( Gość )

03/02/2007 12:15 #43087

Tak się kocham bez zabezpieczenia, ale mój mąż jest zdrowy i ja też byłam. Niedługo będziemy starać się o dziecko. Więc pójdę za Twoją dobrą radą, żebym wiedziała to od razu bym poszła, no ale tacy nasi lekarze pediatrzy, że jak człowiek pójdzie i pierwszego dnia powie co i jak to nie mówią co dokładnie to może być, dopóki ich z 4 razy się nie odwiedzi. Pozdrawiam i Szczerze Dziękuje za Opowiedź.
  • aneczka858
  • ( Admin )
  • Świeżaczek

03/02/2007 12:20 #43088

Jeśli lekarz sugerował zapalenie jajników, to powinnaś sie w pierwszej kolejnosci udać do ginekologa, tym bardziej, że nie masz okresu i tzreba poznać przyczyne jego zatrzymania.
  • j
  • ( Gość )

03/02/2007 23:52 #43089

A czy jest mozliwe ze jestem na cos chora???...
  • iza90
  • ( Admin )
  • Świeżaczek

03/03/2007 00:24 #43090

My nie wróżki, ale można mieć różne choroby np. PCO (neleczone prowadzi do bezpłodności), zaburzenia hormonalne i pewnie masę innych chorób.
Nie lekceważ tego.
  • j
  • ( Gość )

03/03/2007 12:04 #43091

Izo - już pierwszy post tego tematu mów sam za siebie. Zapewne go nie przeczytałaś, a szkoda. Lekarz nie gryzie, a to może być coś poważnego, skoro przez 4 lata okres Ci się nie uregulował.
  • Fredka
  • ( Gość )

03/04/2007 16:47 #43092

Ja natomiast ma bardzo nieregularne miesiączki;(
Oto cykle obserwowanw przez prawie rok: były co- 23, 35, 40, 34, 33, 31, 29, 28, 37, 23, 36 a dziś mineło już 40 dni i nadal nie mam;/ Nie wiem co ze mną jest. Dodatkowo mam problemy z skóra-trądzik;( [od 7miesięcy chodze do dermatologa i daje mi różne leki stosowne na skóre]
Nie miałam zadnych badaą hormonalnych ale pewnie mam jakiś zaburzony ich stan? Czy powinnam brać jakieś leki hormonalne? Podobno to są leki antykoncepcyjne?
Dodam że miesiączkuje od 5lat i kilki miesięcy.

Co mam robić czy to nie zagraża mojej przyszłości?;(

Proszę o porade pani Dr.

Jestem pierwszy raz na tym forum.
  • Asia66
  • ( Admin )
  • Świeżaczek

03/04/2007 23:14 #43093

Oj, koniecznie do ginekologa Asiu- nie wolno takich rzeczy bagatelizować! Pewie to jakieś problemy hormonalne, różnie można je leczyć, dziewczyny pisaly o tym wcześniej, poszukaj. Ale bez wizyty się nie obejdzie- musisz się zmobilizować i się wybrać... nie chcę Cię straszyć, ale takie problemy mogą niezbyt przyjemnie owocować w przyszłości, więc do lekarza marsz

Pozdrowienia
  • anial
  • ( Admin )
  • Tubylec

03/11/2007 14:42 #43094

Hej mam taki oto kłopot: dokladnie tydzien temu przyjelam ostatni z 3 zastrzyków progesteronowych na wywołanie okresu, czy ktoś może mi odpowiedzieć ile czasu powinnam czekać na okres? Lekarz powiedział ze powinnam dostać go po kliku dniach a tu dalej cisza... Dodam że w lipcu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne i od tamtej pory mam bardzo nieregularne okresy, teraz czekam juz ponad 90 dni. Chyba powinnam jeszcze powiedzieć że nie jestem w ciazy
  • MsMaya
  • ( Admin )
  • Świeżaczek

03/15/2007 23:00 #43095

Moim problemem jest brak miesiaczki. Nie mam jej juz ponad 2tyg. w tamtym miesiaciu bylam w Anglii i mialam okres 2-3dni po tym wogole sie nie kochalismy, natomiast w tym miesiacu ani sladu po nim. Ze swoim chlopakiem zawsze kocham sie z zabezpieczeniem, jednakze robilam test ciazowy i wyszedl negatywny(czy moglam zajsc w ciaze 2 miesiace temu i dostac miesiaczke?) Probowalam dodzwonic sie do lekarza ale jest na urlopie. Niewiem co mam robic, obawiam sie ze to moze byc jednak ciaza a ja mam dopiero 19lat. Zastanawiam sie czy brak miesiaczki moze byc spowodowany stresem przed matura ktora odbedzie sie za ponad miesiac?? czy sa jeszcze jakies przyczyny braku miesiaczki ? i czy nadzerka i uplawy jakie posiadam tez moge miec na to wplyw?
ednym z powodow braku miesiaczki jest odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - ja przestalam je brac we wrzesniu wiec czy mozliwe ze na mnie zaczelo to dopiero dzialac, ze po takim czasie ich niestosowania nie mam mesiaczki?
  • kamma
  • ( Admin )
  • Świeżaczek
Moderatorzy: admin, admin, admin, admin, admin
Wygenerowano w 3.14 sekundy
You are here: Home | Forum