lekka.pl

Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Zastrzyki antykoncepcyjne Depo-Provera
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Zastrzyki antykoncepcyjne Depo-Provera

05/23/2005 10:36 #53567

Problem jest taki,że powrót miesiaczek moze by nawet dopiero po 16 miesiacach od ostatniego zastrzyku. Poza tym mimo że działa antykoncepcyjnie przez 3 miesiace to utrzymuje sie we krwui przez 6 - i tyle czasu trwają ewentualne objawy uboczne
  • dr Monika
  • ( Admin )
  • Offline
  • Przyspawany
  • Posty: 607

06/04/2005 11:29 #53568

A mógłby ktoś napisać ile taki jeden zastrzyk kosztuje- w sumie jest to bardzo dobra metoda dla mnie ponieważ ciągle zapominam o tabletce:P

06/04/2005 15:39 #53569

w necie znalazlam ceny ok 35 do 50 zl
  • karlen
  • ( Gość )

08/22/2005 13:26 #53570

Witam Pani doktor.
13 maja b.r. miałam zrobiony zastrzyk z depo-provera. Do dnia dzisiejszego mam nie plamienie lecz krwawienie,a w ostatnim miesiącu było ono bardzo obfite. Ponadto podczas działania zastrzyku miałam bardzo bolesne piersi (podczas rannego wstawania miałam wrażenie jakby mi sie odrywały). zaznacze, że od kilku lat mam problem z bolesnymi piersiami. Robione badane PRL oraz USG nie wykazały zmian. PRL - 22 ng/ml czyli w normie. Moje pytanie dotyczy:
- czy krwawienie, a nie plamienie jest prawidłowe???
- Czy nie działa to źle na endometrium?
- Ile czasu teraz endometrium będzie sie odbudowywało nim dostane miesiączkę?
- Czy depo-provera moze podnosić poziom PRL???
Przed zastrzykiem dobrze zapoznałam się z możliwością wystąpienia działaą ubocznych i nie martwiłam sie ich wsytapieniem - jednak zaczełam sie martwic dopiero gdy minęło 90 dni działania zastrzyku, a działania uboczne nadal sie utrzymują.
Moja Pani doktor zleciła mi ponowne zrobienie badania PRL oraz badania w kierunku tarczycy, ale nie wiem kiedy mam wykonać PRL ponieważ powinno sie wykonac je w 2-3 dniu cyklu, a ja cały czas krwawie więc nie mam pojęcia czy to juz miesiaczka czy dalej działania uboczne.
Prosze o rade. Pozdrawiam Barbara (lat 25)

08/22/2005 13:49 #53571

witaj,
i tak to niestety czasem jest z ta depoproverą.niestety jest to metoda nieodwracalna i jak sie coś dzieje,to trzeba poczekać aż działanie leku wygaśnie.
powinnas otrzymac leki hamujące krwawienie,bo tak nie powinno być.
Krwawienie jest wynikiem hamujacego działania na endometium,które jest bardzo cienkie w okresie działania depo provery.Zacznie odrastać po około 3 miesiacach od zastrzyku.
Nic nie wiem aby lek ten miał wpływ na stężenie prolaktyny.
pozdrawiam
  • waldemarJ
  • ( Admin )
  • Offline
  • Tubylec
  • Posty: 137
Proszę traktowaŚ moje odpowiedzi jako rady,a nigdy jako zamiennik wizyty u lekarza.

08/22/2005 14:04 #53572

Dziekuję za szybka odpowiedz. Czy jest mozliwośc , że mimo stosowania leków hamujacych krwawienie nadal ono będzie sie utzrymywało??? Ile jeszcze będzie ta "przyjemnośc" sie utrzymywała?? Czy nic sie nie stanie jesli będe chciała zacząc stosowac jakąs inna metode antykoncepcji hormonalnej i kiedy ja zacząc stosowac bo na dzien dzisiejszy nie chce miec dzidziusia???
Moderatorzy: admin, admin, admin, admin, admin
Wygenerowano w 3.78 sekundy
You are here: Home